מאמרים

עסקה טובה

עסקה טובה

העולם של ימינו שם דגש רב במיוחד על הפן הכלכלי בחיים. עולם העסקים הוא אחת הפלטפורמות הפופולאריות היותר לפרנסה בין כולם – גברים, נשים ואפילו ילדים צעירים – כולם רוצים לעסות עסקים על מנת להתפרנס, ואם אפשר אז גם להתעשר...

עסקה טובה היא שם רחב וכולל להמון דברים שניתן לעשות בחיים. כמובן שהאסוציאציה הראשונה שעולה כאשר שומעים את צמד המילים "עסקה טובה" היא כלכלית ומתקשרת לכסף – האם הרווחתי או לא הרווחתי מהעסקה הזו, וכמה? אך זהו אינו הפרמטר היחידי בו ניתן וצריך לבחון האם עסקה היא טובה או לא.

למשל, עסקאות אשר אינן נעשות למטרת רווח (ישנם אינספור גופים אשר מוגדרים כגופים הפועלים ללא מטרת רווח – האם כל עסקה שגופים אלו מבצעים היא אינה עסקה טובה?? כמובן שלא..) – יש לשפוט את הצלחת עסקאות אלו על פי המטרות שהן ביקשו להשיג. אם הן השיגו את מטרתם – הן היו עסקאות טובות. חד וחלק.

באתר זה ננסה להביא לכם את מרבית המידע והדעות השונות הנוגעות לעסקאות שונות ומשונות – האם הן טובות ואם כן – למי הן טובות, ומה צריך לעשות על מנת לבצע כמה שיותר עסקאות טובות ומוצלחות, ולהימנע מכניסה לעסקאות קטסטרופאליות אשר עלולות לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר.

בואו נתחיל מכמה כללים מנחים לבדיקה כללית ביותר של עסקה כלכלית – האם היא עסקה טובה?

חוקיות העסקה – על

המשך מאמר